Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Bierzwnik
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Opiekun w żłobku

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy w Bierzwniku zaprasza do kontaktu osoby chętne do podjęcia pracy z dziećmi na stanowisku opiekun w żłobku. W celach informacyjnych prosimy o kontakt  z pracownikiem Urzędu Gminy Panią Agnieszką Prus - telefonicznie pod nr: 784 335 918 lub 957680130 lub osobiście w Urzędzie Gminy w Bierzwniku ul. Kopernika 2, do dnia 30 sierpnia 2020 r.

Informujemy, że zgodnie z art. 16 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi
do lat 3 ( Dz. U. z 2020 r., poz. 326) opiekunem żłobka może być osoba:

1) posiadająca kwalifikacje: pielęgniarki, położnej, opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowania przedszkolnego, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej lub pedagoga opiekuńczo-wychowawczego, pedagoga społeczno-wychowawczego, pedagoga wczesnej edukacji, terapeuty pedagogicznego lub

2) która ukończyła studia lub studia podyplomowe na kierunku lub specjalności: wczesne wspomaganie rozwoju, wspomaganie rozwoju dzieci w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w żłobkach i przedszkolach, edukacja prorozwojowa, pedagogika małego dziecka, psychologia dziecięca, psychologia wspierania rozwoju i kształcenia lub psychologia wychowawcza oraz

3) osoba, która odbyła nie wcześniej niż 2 lata przed podjęciem zatrudnienia jako opiekun szkolenie z udzielania dziecku pierwszej pomocy oraz posiada co najmniej wykształcenie:

a) wyższe na dowolnym kierunku, którego program obejmuje zagadnienia związane z opieką nad małym dzieckiem lub jego rozwojem, i odbyła 80-godzinne szkolenie w celu uaktualnienia i uzupełnienia wiedzy oraz umiejętności lub

b) średnie lub średnie branżowe oraz:

- co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku do lat 3 lub

- przed zatrudnieniem jako opiekun w żłobku lub w klubie dziecięcym odbyła 280-godzinne szkolenie, z czego co najmniej 80 godzin w formie zajęć praktycznych, polegających na sprawowaniu opieki nad dzieckiem pod kierunkiem opiekuna,
o którym mowa w ust. 1.

     Jeżeli osoba która posiada wykształcenie średnie lub średnie branżowe oraz posiada co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku do lat 3 nie pracowała z dziećmi w wieku do lat 3 przez okres co najmniej 6 miesięcy bezpośrednio przed podjęciem zatrudnienia jako opiekun, zobowiązana jest w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na stanowisku opiekuna odbyć 80-godzinne szkolenie w celu uaktualnienia i uzupełnienia wiedzy oraz umiejętności.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Daniel Drożdż 29-07-2020 11:05:47
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Daniel Drożdż 29-07-2020
Ostatnia aktualizacja: Daniel Drożdż 29-07-2020 11:05:47